6 Temmuz 2010 Salı

herkese şapur şupursa ben istemem tabi.

Efendim..
Birileri vardır,her istediklerinin kendilerinin olmasını isterler,aslında bunu her insan ister ama bu birileri dediğim kesimi farklı yapan yani 'birileri' sıfatını yapıştıran şudur ki : istenilen şeylerin arasında 1 den fazla,düşünebilen,karar verme yetisi olan ama asla bunu doğru düzgün uygulayamayan canlı olan insan varsa ve bu organizmalardan biri veya birkaçı da onu isterse ve o 'birileri' de bunu bilirse,üstüne üslük birde bu 'birileri' zaten birşeylere fazlasıyla sahipse ama yine de durumun çıkmazlığını kendi lehine çevirmekte ısrarlı ise ve siz bunu olayların içinde yada dışında izleyen biri iseniz kaçın. :D tam ters istikamete yol almalısınız hemde arkanıza "geliyor mu " diye bakmadan.

Yaşın tecrübe ile alakası olmadığı bilincine sahip arıza insan mıknatısı birinin görüşlerini ne kadar dikkate alırsınız bilemiyorum doğrusu.Bunun için fazlaca rahat düşünmeniz gerek sanırım.Ama ben günlük terapi yazımı yazıp rahatlarken sizinde "vaynassını lan ne yaşadı ki bu kadar uzun cümleler kurabiliyo gecenin bu vaktinde?" diye azıcık düşünmenizi isterim açıkçası.Çünkü o zaman aslında anlayamayacağınız herhangi bi konuyu birebir 'esas kız' yahut ' esas oğlan' şeklinde yaşarken tam manasıyla ne demek istediğimi kavrayacaksınızdır.Bu da hem haklı çıktığım için benim egomu hem sizin kafanızdaki soruları tatmin edecektir.

Konuya geri döneyim..

Şimdi efendim; hayatımızı oluşturan temel etmenler dün,bugün ve yarın değil midir?Evet.
Ama dünün aslında sadece teşhir özelliği vardır üzerimizde.Çünkü adı üstünde artık adı 'dün'dür.Dolayısıyla sadece işimize gelen şeyleri hatrlayıp üzülecek yada sevineceğizdir.Dünü geçelim.

Bügün,en önemli etken gibi görünür çünkü aynı zamanda yakın geleceği de içerir.Şöyle ki : 1 saat sonramızda salı günü olacağından yakın gelecek aslında bugün kapsamındadır.Dolayısıyla 'anı yaşa' olayı tamamen zırvalıktır.Kişisel bozukluklarımıza uyduramadığımız her bahane için su götürmez bir 'bepanthene' işlevi görür.
Bunun gibi özellikle gizli özneli kurulmuş bir kaç cümle daha vardır örneklendirebileceğim ki gerçekten gördüklerimizle çeliştiğinde çok sinirlendirir bizleri.Ki sonuna kadar katıksız haklıyızdır.

bkz: 'Elimden birşey gelmiyor,anlamıyorsun,neyse nasıl istersen öyle olsun..'

Adeta 'bir tek dileğim var mutlu ol yeter.'tadında cümleler.O Emrah kokusunu aldınız mı?Evet buram buram.

Yarın..Düşünmesi en anlamsız gözüken aslında hayatımızı sürdürmemizi sağlayan yegane soyut olgu.
Şimdi eğer dünle yaşıyorsanız aptal,bugünle yaşıyorsanız egoistsiniz bana göre.Yarınla yaşayamazsınız çünkü hiç bi zaman yarın gelmez.Yoktur aslında öyle birşey.Yatarız kalkarız 'yarın' değil 'bugün' olur.
Demek istediğim azizim ; ne dünlerin çok diye bugünlerine taşımalı,ne de önüne bakmadan bugününe sıkışmalı.

"Ne dünlerdi ya.."derken yürümeye devam edebilmeli.(bkz: Tuğberk Acar.)

Yarın yok azizim.Yarın yok.Yarın içinde.